1402,04,27

افزایش مصرف فولاد در بازار داخلی

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اعلام کرد؛ در دو ماهه امسال، بالغ بر دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن مقاطع طویل فولادی در کشور تولید شده که از این میزان یک میلیون و ۷۹۲ هزار تن صرف مصارف داخلی شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از  آرتان پرس، از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت، همگام با افزایش تولید فولاد، بخش قابل توجه این تولید صرف مصارف داخلی شده است؛ میزان مصرف ظاهری فولاد در این مدت درمقایسه با مدت مشابه پارسال برای مقاطع طویل، شمش و محصولات فولادی ۰.۵ تا ۳.۱ درصد بیشتر شده، اما برای مقاطع تخت و آهن اسفنجی میزان مصرف ظاهری کمتر شده است که این میزان (۳.۱ درصد بیشتر از مصرف این مقطع فولادی در دو ماهه سال گذشته) معادل یک میلیون و ۷۳۹ هزار تن است.

براین اساس، از شش میلیون و ۳۱۹ هزار تن شمش فولادی تولیدی دو ماهه ابتدای امسال، نزدیک به پنج میلیون تن آن صرف مصارف داخلی شده که درمقایسه با چهار میلیون و ۸۱۹ هزار تن مصرفیِ دو ماهه ابتدایی ۱۴۰۱، حدود ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

همچنین تغییرات در مصرف محصولات فولادی در دو ماهه ابتدایی امسال درمقایسه با مدت مشابه پارسال تغییرات قابل توجهی نداشته و تنها ۱۸ هزار تن بیشتر است. درحالیکه در دو ماه نخست سال گذشته سه میلیون و ۵۷۸ هزار تن محصولات فولادی در کشور مصرف شده بود، که این عدد امسال به سه میلیون و ۵۹۶ هزار تن رسیده و فقط ۰.۵ درصد افزایش داشته است.

در دو ماهه ابتدایی امسال، یک میلیون و ۷۵۵ هزار تن از مقاطع تخت فولادی صرف مصرف داخلی شده است و مصرف این مقاطع درمقایسه با پارسال که یک میلیون و ۷۷۰ هزار تن بوده، ۰.۸ درصد کاهش یافته است.

درنهایت مصرف آهن اسفنجی نیز ۰.۳ درصد کاهش یافته و از شش میلیون و ۵۳۷ هزار تن درمجموع دو ماهه ۱۴۰۱ به شش میلیون و ۵۱۹ هزار تن رسیده است.

 

 

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=1097

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه