1402,07,24

بازارهای جهانی فولاد در فراز و فرود

قیمت سنگ‌آهن در اواخر هفته گذشته جان تازه‌ای گرفت. بازگشت خریداران از تعطیلات یک ‌هفته‌ای و از سر‌گیری خریدها جهت تکمیل موجودی، بازار سنگ‌آهن را بهبود بخشید. آخرین قیمت سنگ‌آهن با خلوص ۶۲‌ درصد در بازار چین ۱۱۸.۵ دلار در هر تن بود که حدود ۴ دلار در هر تن بالاتر از قیمت نهایی هفته پیش بود.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از آرتان پرس، جنگ در نوار غزه به معضل افزایش هزینه‌های برق و کاهش تقاضای داخلی ترکیه اضافه شده است. روند واردات قراضه ترکیه همچنان نزولی است و دست خریداران را برای چانه‌زنی بازتر کرده است. آخرین قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ آمریکا ۳۶۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر بود که ۱۱ دلار نسبت به هفته پیش افت کرد.

قراضه صادراتی سنگین کلاس۲ ژاپن نیز به دنبال افت تقاضای خریداران اصلی به ۳۳۶ دلار در تن فوب کاهش یافت. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۳۸۴ دلار در هر تن سی‌اف‌آر بود که نسبت به هفته قبل یک‌ دلار کاهش داشت.

در هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه نوسان زیادی داشت و به‌ رغم روند افزایشی در طول هفته، در آخر هفته روی ۴۷۵ دلار به‌ازای هر تن فوب دریای سیاه ثبت شد. در بازار داخلی چین قیمت بیلت روی ۴۷۷ دلار در هر تن درب کارخانه ثابت بود.

قیمت بیلت وارداتی به چین نیز از ۴۶۷ دلار در هر تن سی‌اف‌آر فراتر نرفت. در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت در سطح ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر شنیده می‌شد. میلگرد در بازار چین روند نزولی داشت و سطح تولید بالا باعث افت قیمت‌ها شد. قیمت میلگرد صادراتی چین به ۵۲۹ دلار در هر تن سقوط کرد. آخرین قیمت میلگرد در بورس شانگهای نیز ۴۹۵ دلار در هر تن شنیده شد که نسبت به ۵۱۸ دلار در هر تن هفته پیش، کاهش قابل‌ توجهی داشت. با این حال احتمال افت بیشتر قیمت میلگرد به دلیل کاهش تقاضای جهانی دور از انتظار نیست.

قیمت میلگرد صادراتی ترکیه به دلیل درگیری‌های نوار غزه و کاهش تقاضا همچنان در سرازیری بود و به ۵۶۲.۵ دلار در هر تن رسید. در بازار داخلی آمریکا میلگرد در ۸۵۵ دلار به‌ ازای هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد روی ۶۰۵ یورو در هر تن درب کارخانه بدون تغییر باقی ماند. هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه همچنان روی ۵۶۵ دلار در هر تن فوب باقی ماند. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین با کمی افزایش به ۵۴۴ دلار در هر تن فوب رسید. در بازار داخلی اروپا ورق گرم روی ۷۱۰ یورو در هر تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی آمریکا هم ورق گرم روی ۷۱۵ دلار در هر شورت تن درب کارخانه ماند و نسبت به هفته قبل تغییری نداشت.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2223

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *