1402,04,14

بهره‌گیری از ظرفیت تشکل ها در حوزه تخصصی معادن و فلزات اتاق تبریز

امید اسمعیل ظفر رئیس کمیسیون معادن و فلزات اتاق بازرگانی تبریز، بر ضرورت استفاده از ظرفیت تشکل ها در حوزه های مختلف خبر داد

به گزارش انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز، امید اسمعیل ظفر در این جلسه که با حضور فعالان حوزه معدن و فلزات تشکیل شده بود، گفت: سیاست ما بهره‌گیری از افراد تشکلی و دارای تجربه که با مشکلات این صنعت آشنایی دارند، است.

وی‌ با بیان اینکه بخش اعظمی از صنعت استان متعلق به حوزه صنعت و معدن است، افزود: مشکلات این صنعت با تعامل و‌ تفکر قابل حل است و اگر تعامل نباشد، هیچ اتفاق مثبتی بین بخش خصوصی و‌ دولت روی نمی دهد.

جمشید برزگر؛ نائب رئیس اتاق بازرگانی تبریز در این جلسه، هدف اصلی این کمیسیون را حل مشکلات بخش خصوصی توسط تشکل ها عنوان کرد.

وی با تاکید به اینکه اگر دو بخش اصلی معدن و فلزات از اقتصاد استان حذف شود، قسمت عظیمی از اقتصاد استان کوچک می شود، افزود: به همین دلیل رفع چالش های این حوزه ضروری است.

لزوم طرح مسائل و چالش‌های حوزه صنعت و معدن در شورای معادن استان و‌ احیای جایگاه واقعی این شورا، یکی از مباحث مطرح شده در این کمیسیون بود.

در این جلسه همچنین بر ضرورت ارزیابی مباحث مرتبط با این بخش، در برنامه هفتم، به خصوص مسائل مالیاتی و ضرورت تامین مالی به ویژه برای واحدهای کوچک، مطرح شد.

در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون با تاکید بر وجود مسائل عدیده در حوزه معدن ‌و فلزات، از جمله مشکلات بین بخشی و موانع مرتبط با سازمان محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی، خواستار افزایش تعامل بین بخش خصوصی و بخش دولتی هم در داخل استان و هم‌ با سایر استان‌ها شدند.

گفتنی است، در این نشست تخصصی سلیمان نوروزی؛ رئیس خانه معدن  آذربايجان‌شرقی و کریم رحیمی؛ عضو هیئت مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران و انجمن فولاد آذربایجان به عنوان نواب رئیس کمیسیون  معادن و فلزات اتاق بازرگانی تبریز معرفی شدند.

 

روابط عمومی مجتمع فولاد ظفر بناب

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=905

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *