1403,01,18

بی‌توجهی دولت به اهمیت شورای آهن و فولاد/ تجمیع سود زنجیره فولاد در بخش آهن اسفنجی

رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت: می‌توان شورای آهن و فولاد مشکلاتی مانند زیرساخت‌ها و انرژی را برای ورود فعالان به سرمایه‌گذاری حوزه جدید بررسی کرد؛ بر همین اساس، کارشناسان فولادی سال‌ها به این موضوع اذعان می‌کنند؛ اما تا به حال، کمترین بازخورد از سیاستمداران مشاهده نشده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکارن فولادی ایران؛ مهرداد اکبریان در گفتگو با فولادبان در خصوص وضعیت بازار فولاد کشور در روزهای اخیر، مطرح کرد: امروزه شرایط صنعت فولاد به قدری تغییر پیدا کرده که گندله‌سازان در ضرر هستند؛ اما بخش بعدی آن در زنجیره که آهن اسفنجی قرار دارد، در حال سوددهی است. بر همین اساس، در چنین وضعیتی برای کسی که معدن، کنسانتره‌سازی، گندله‌سازی و آهن اسفنجی دارد، زیان بخش گندله به چشم نمی‌آید که موضوعی مرگ‌آور و شکننده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس، به هوش بالا و ملی مدیران و همچنین همت کلان سرمایه‌گذاران نیاز داریم که در واقع مدیران کارخانجات و معادن کلان بتوانند آینده‌نگری حداقل ۱۰ ساله‌ای را برای توسعه معادن و فولاد کشور داشته باشند. از طرفی، طی چند سال گذشته موضوع شورای آهن و فولاد نیز به طور مرتب مطرح شده؛ اما مورد اقبال قرار نگرفته است و این درحالیست که انتظار می‌رفت دولت از موضوع شورای آهن و فولاد استقبال کند.

رئیس انجمن سنگ آهن ایران ادامه داد: شورای آهن و فولاد، شورایی است که تمام صنعتی‌ها، معدنی‎ها، پایین دستی، بالادستی و میان دستی همه در آن حضور دارند و مسائل موجود در این حوزه را می‌توان مطرح کرد و راهکاری برای آنها ارائه داد.

اکبریان اظهار داشت: از سوی دیگر، می‌توان در این شورا مشکلاتی مانند زیرساخت‌ها و انرژی را برای ورود فعالان به سرمایه‌گذاری حوزه جدید بررسی کرد. بر همین اساس، کارشناسان فولادی سال‌ها به این موضوع اذعان می‌کنند؛ اما تا به حال، کمترین بازخورد از سیاستمداران مشاهده نشده است.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2967

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *