1402,05,08

تداوم ریزش قیمت محصولات فولاد صادراتی ایران

ریزش قیمت محصولات فولاد صادراتی ایران هفته گذشته نیز ادامه داشت. اسلب صادراتی ایران ۴۳۰ دلار به ازای هر تن معامله شد؛ قیمت میلگرد صادراتی ایران به ۴۹۰ دلار رسید و شمش فولاد صادراتی ایران نیز ۴۴۰ دلار قیمت خورد تا یک هفته ریزشی دیگر در بازار محصولات فولادی ایران رقم بخورد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از ایراسین؛ ریزش قیمت محصولات فولادی در بازارهای جهانی از بهار ۱۴۰۲ آغاز شد و خیلی سریع قیمت محصولات صادراتی ایران را متأثر کرد. با ادامه ریزش‌ها، دو هفته قبل قیمت شمش فولاد و میلگرد صادراتی ایران به پایین‌ترین عدد در سال ۲۰۲۳ سقوط کرد ولی این پایان ماجرا نبود زیرا قیمت محصولات صادراتی فولاد ایران هفته‌ گذشته نیز به نزول خود ادامه‌ داد و به کف‌های قیمتی جدیدی رسید.

اسلب صادراتی ایران هفته گذشته ۴۳۰ دلار به ازای هر تن معامله شد، قیمت میلگرد صادراتی ایران به ۴۹۰ دلار رسید و شمش فولاد صادراتی ایران نیز ۴۴۰ دلار قیمت خورد.

اسلب صادراتی ایران

قیمت هر تن اسلب صادراتی ایران در طول هفته‌ گذشته با ۱۵ دلار کاهش به ۴۳۰ دلار رسید ولی همچنان با کف قیمتی سال ۲۰۲۳ فاصله دارد. فعالان بازار عقیده دارند به دلیل اینکه شمش و میلگرد کف‌های قیمتی سال ۲۰۲۳ را شکسته‌اند احتمال سقوط قیمت اسلب به کف قیمتی سال ۲۰۲۳ یعنی در محدوده ۴۰۴ دلار وجود دارد.

روند قیمتی اسلب صادراتی ایران از اول فروردین‌ ۱۴۰۲ نزولی شد و در این مدت با کاهش ۲۳درصدی از ۵۶۵ دلار به ۴۳۰ دلار به ازای هر تن رسید.

میلگرد صادراتی ایران

دو هفته قبل قیمت هر تن میلگرد صادراتی ایران به کمتر از ۵۰۰ دلار سقوط کرد و انتظار می‌رفت هفته گذشته با افزایش تقاضا به بالاتر از ۵۰۰ دلار برگردد ولی قیمت میلگرد صادراتی ایران در ادامه روند ریزشی، هفته گذشته به ۴۹۰ دلار به ازای هر تن کاهش پیدا کرد.

قیمت میلگرد صادراتی ایران از اول فروردین ۱۴۰۲ تا هفته اول مردادماه نزدیک به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد. قیمت میلگرد نسبت به اسلب و شمش فولاد صادراتی با ریزش کمتری در سال جاری مواجه بود زیرا پس از کاهش قیمت در فروردین‌ماه، در اردیبهشت افزایشی شد و بخش عمده ریزش قیمت اول سال را پس گرفت ولی با آغاز تیرماه موج جدید ریزش قیمت میلگرد صادراتی ایران آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

شمش فولاد صادراتی ایران

۴۴۰ دلار آخرین قیمت شمش فولاد صادراتی ایران به ازای هر تن است. سه هفته قبل هر تن شمش فولاد صادراتی ایران ۴۸۳ دلار قیمت خورد، سپس تا ۴۵۲ دلار ریخت و هفته گذشته نیز تا ۴۴۰ دلار کاهش پیدا کرد.

قیمت هر تن شمش فولاد صادراتی ایران از فروردین ۱۴۰۱ تا هفته اول مرداد ۲۱ درصد کاهش پیدا کرد و همچنان پرقدرت به نزول قیمت‌ها ادامه خواهد داد. قیمت شمش فولاد در حال نزدیک شدن به سطوحی است که شاید فروش آن توسط تولیدکنندگان توجیه نداشته باشد، در نتیجه انتظار می‌رود طی هفته‌های آینده شمش فولاد صادراتی ایران به ثبات قیمتی برسد.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=1272

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *