1402,07,19

توقف رشد تولید فولاد ایران/ آمار کامل تولید محصولات زنجیره فولاد در نیمه اول سال ۱۴۰۲

طبق آمار منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ، تولید فولاد میانی کشور در شش ماه سال جاری، 15 میلیون و 422 هزار تن بوده که رشد 0.2 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از چیلان ، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ را منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده تولید فولاد میانی کشور در این مدت ۱۵ میلیون و ۴۲۲ هزار تن بوده که رشد ۰.۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

وضعیت تولید محصولات فولادی

در شش ماهه نخست امسال، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۳ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در شش ماهه نخست امسال، ۱۱ میلیون و ۱۱۲ هزار تن بوده است.

در شش ماهه سال ۱۴۰۲، ۶ میلیون و ۳۵۷ هزار تن محصولات طویل و ۴ میلیون و ۷۵۵ هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده که رشد تولید محصولات طویل ۰.۹ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۴.۷ درصد بوده است.

تولید میلگرد در شش ماهه سال جاری، ۵ میلیون و ۱۵۷ هزار تن بوده که کاهش ۲.۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید تیرآهن نیز با افزایش ۲۵.۷ درصدی به ۷۵۴ هزار تن رسیده است.

میزان تولید ورق گرم کشور در شش ماهه نخست سال جاری، ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تن بوده که افزایش ۳.۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. میزان تولید ورق سرد هم ۲.۴ درصد کاهش و ورق پوششدار نیز ۸.۹ درصد افزایش یافته است.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

طبق گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در شش ماهه سال جاری، ۱۸ میلیون و ۸۵۷ هزار تن از این محصول را تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

خلاصه تحلیل  چیلان: بر اساس گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد،تولید فولاد میانی در سه ماه سال ۱۴۰۲ رشد ۱۰.۵ درصدی، در چهار ماه سال ۱۴۰۲ رشد ۸.۲ درصدی و در پنج ماهه نخست سال شاهد رشد ۳ درصدی تولید فولاد در کشور بوده ایم، در ادامه این روند نزولی طی شده و در حال حاضر به توقف رشد تولید فولاد در کشور رسیده ایم همانطور که در جدول مشاهده می کنید طی شش ماه نخست سال ۱۴۰۲ آمار تولید فولاد کشور هم سطح با سال گذشته قرار گرفته است که این بیانگر توقف رشد تولید فولاد در ایران است.

 

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2174

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *