1402,12,23

رشد ۶ هزار تومانی نبشی در اسفند

بررسی قیمت نبشی در سال ۱۴۰۲ نشان از نوسان قیمتی این محصول بین کانال ۲۷ تا ۲۹ هزار تومان را در یازده ماهه ابتدایی سال دارد؛ اما در اسفند ماه شاهد این بودیم که قیمت نبشی یک رشد 6 هزار تومانی نسبت به دی ماه داشته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ بررسی تغییرات قیمتی محصول نبشی در طول سال ۱۴۰۲ نشان از نوسان قیمتی این محصول به طور میانگین بین کانال ۲۷ تا ۲۹ هزار تومان را در یازده ماهه ابتدایی نشان می‌دهد اما قیمت نبشی در ماه اسفند سقف قیمتی خود را شکسته و وارد کانال ۳۱ هزار تومان شده است.

به طوری که امروز به عنوان نمونه نرخ نبشی ۴ با قیمت ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معامله می‌شود.

به گفته برخی فعالان بازار آهن دلیل افزایش قیمت این محصول در ماه انتهایی سال بیشتر به واسطه افزایش تقاضای شب عید که همه ساله رخ می‌دهد، بوده که در معاملات بورس کالا نیز این مسئله کاملا مشهود بوده و در هفته‌های اخیر با تقاضا و رقابت بالایی روبه رو شد.

بدین ترتیب در معاملات دیروز که اخرین عرضه این محصول در سال ۱۴۰۲ بود، نبشی در تنوع بالا و از طرف شرکت‌های متعددی با تسویه هم نقدی و هم اعتباری عرضه شد و با حذف فقط ۶/۵ درصد حجم عرضه شده، مابقی با رقابت بالایی با میزان تقاضای ۲ هزار و ۹۷۸ تنی و رقابت ۲/۶ درصدی با قیمت ۲۵ هزار و ۱۳۱ تومان به فروش رفت.

این مبلغ با احتساب ۹ درصد ارزش افزوده حدود ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان به دست می‌آید که با اضافه شدن هزینه حمل و سود بازرگانی در حال حاضر با قیمت ۳۱ هزار تومان در حال معامله است.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2933

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه