1402,09,23

شرکت‌های فولادی در مسیر تولید برق و گاز

کارشناس مسکن، اظهار کرد: به دلیل کمبود انرژی برخی از شرکت های فولادی مجبور به تولید برق شدند و ممکن است در آینده برخی نیز به تولید گاز بپردازند، اینکه این امر درست است یا خیر به بسیاری از مسائل بستگی دارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ رضا صالحی در گفتگو با فولادبان در پاسخ به این سوال که آیا شرکت های فولادی می توانند به دلیل کمبود انرژی به تولید برق و گاز بپردازند، اظهار کرد: تمام صنایع برای داشتن تولید پایدار به برق، آب، گاز، نیروی انسانی و.. نیاز دارند. اگر از نظر تجاری به این مسئله بیاندیشیم متوجه خواهیم شد که اگر بنگاه ها و صنایع اقتصادی به تمام منابع یک چرخه دسترسی داشته باشند، بسیار مفید و اقتصادی خواهد بود چراکه می توانند به راحتی مدیریت تمام منابع را در نظر داشته باشند.

وی در ادامه افزود: اما اگر به این مسئله نوع دیگری نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که این دستورالعمل باعث وجود عمل جزیره ای خواهد شد و در اینباره این سوال مطرح می شود که در صورت انجام تولید برق، گاز و..توسط صنایع، پس وظیفه شرکت ملی نفت و گاز در کشور چه می شود؟!  همچنین باتوجه به ظرفیت کشورمان که یکی از بزرگ ترین تامین کننده های منابع گازی است، آیا همچین چیزی به صلاح است؟!

به گفته صالحی، تصمیم گیری در این خصوص به خیلی از گزارش ها بستگی دارد. بطورمثال آیا آن منطقه مستعد تولید برق و گاز است؟ آیا صلاح و توانایی آن مجموعه در انجام این امر است؟ بنابراین لازم است که کارشناسان هرمجموعه و صنایع، تمام گزارشات موجود را بررسی و توجه کنند و بعد تصمیم گیری کنند.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2724

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه