1402,09,29

کاهش نرخ شمش و افزایش تیرآهن در بازار آزاد

در بازار آزاد آهن و فولاد نرخ‌های اعلامی برای انواع مقاطع با نوسانات قیمت افزایشی و ثبات همراه بود طوری که نرخ اکثر کارخانجات میلگرد بدون تغییر و اکثر مقاطع فولادی افزایش یافت.

به گزارش انجمن روابط عمومی نوردکاران فولادی ایران؛ به نقل از آرتان پرس، نرخ دلار با ثبات نسبی در کانال ۵۰ هزار تومان تا آخر وقت دیروز نیز به قیمت ۵۰ هزار و ۸۰ تومان به فروش رسید. در بازار آزاد آهن و فولاد نیز نرخ‌های اعلامی برای انواع مقاطع با نوسانات قیمت افزایشی و ثبات همراه بود طوری که نرخ اکثر کارخانجات میلگرد بدون تغییر و اکثر مقاطع فولادی افزایش یافت.

بدین ترتیب در بخش محصولات ذوبی، نرخ اکثر کارخانه‌های میلگرد تعییر قیمت خاصی به جز رشد برخی سایزهای میلگرد ذوب آهن بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان، نداشت و در نهایت به قیمت ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.

اما تیرآهن دراکثر سیزها افزایشی بود و نرخ تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه با افزایش ۲۵۰ الی ۱۰۰۰ تومانی بین ۲۷ هزار و ۷۰۰ تا ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

در بخش محصولات تخت فولادی نیز، نرخ انواع ورق سیاه (فولاد مبارکه، فولاد سبا، آجدار فابریک و آجدار پرسی) به دلیل نوسان بالا اعلام نرخ نشد اما انواع ورق (گالوانیزه، روغنی و رنگی) و ورق سیاه اکسین و کاویان نسبت بدون تعییر قیمت نسبت به روز قبل بود.

نرخ انواع قوطی پروفیل هم با افزایش ۲۰۰ الی ۶۰۰ تومانی به قیمت ۳۸ هزار تومان تا ۳۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد.

در بخش مواد اولیه نیز نرخ پیشنهادی اکثر کارخانه‌های آهن اسفنجی با ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومان و شمش فولادی نیز ۱۰۰ تومان کاهش همراه بود و در نهایت شمش با قیمت ۲۰ هزار و ۱۵۰ تومان تا ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش رفت.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2742

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه