1402,08,17

احتمال افزایش رکود بازار فولاد در زمستان/ دولت الگوی مصرف گاز را مدیریت کند

یک فعال فولادی گفت: دولت به‌ جای قطع گاز یا برق صنایع که برای کشور ارز آوری دارند، باید الگوی مصرف خانگی را کنترل و اصلاح کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ کوروش امیری در گفتگو با فولادبان در رابطه با قطعی گاز فولادی‌ها در زمستان اظهار کرد: زمستان امسال نیز مانند سال گذشته قطعی گاز صورت می‌گیرد؛ چرا که مسلماً با سردتر شدن هوا، صنایع مربوط به ملک و ساخت و ساز وارد وضعیت رکودی می‌شوند و در حالت معلق به سر خواهند برد. بر همین اساس، می‌توان گفت روند کاهشی تولید در صنعت فولاد همچنان ادامه‌دار است.

وی در ادامه اضافه کرد: البته دولت به‌ جای قطع گاز یا برق صنایع که برای کشور ارز آوری دارند، باید الگوی مصرف خانگی را کنترل و اصلاح کند. در این راستا، در صورت ادامه این نوع از مدیریت در بحث کنترل مصرف خانگی، مصرف کنندگان نهایی مجبور می‌شوند محصولات فولادی را با قیمت‌های بیشتری در زمستان خریداری کنند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان استان کرمانشاه با بیان اینکه دولت باید تمهیداتی بیندیشد تا امسال کمترین مشکل را در گاز و برق داشته باشیم، گفت: سال گذشته، شاهد قطعی گاز در کارخانه‌های فولادی در مدت زمان زیادی بودیم و فعالان این حوزه به واسطه قطعی‌های به وجود آمده، ضرر زیادی کردند.

امیری در پایان با اشاره به وضعیت بازار فولاد ایران در منطقه عنوان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از کشورهای عربی مانند عربستان و قطر در نظر دارند با استراتژی مناسبی در چند سال آینده، به کشور فولادساز تبدیل شوند که برای این اتفاق باید به فکر راه چاره باشیم. بر همین اساس، کارخانجات و دولت باید علاوه بر تمرکز در تولید داخلی، صادرات را نیز مدنظر قرار دهند.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2477

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *