1402,03,30

تامین مالی به چالش های صنعت فولاد اضافه شد

دبیر همایش تامین مالی پروژه های حوزه معدن و صنایع معدنی اظهار داشت: چالش های زنجیره فولاد عمدتا بر قیمت، ناترازی در زنجیره فولاد در بخش بالا دست مربوط می شد اما با توجه به تحولات و اتفاقاتی که در این صنعت در سطح کشور و منطقه رخ داده، موضوع تامین مالی به چالش های صنعت فولاد اضافه شده است.

به گزارش دنیای معدن، حسن یحیوی در کنفرانس تخصصی تامین مالی پروژه های حوزه معدن و صنایع معدنی با اشاره به چالش های زنجیره فولاد اظهارداشت: چالش های زنجیره فولاد عمدتا بر قیمت، ناترازی در زنجیره فولاد در بخش بالا دست مربوط می شد اما با توجه به تحولات و اتفاقاتی که در این صنعت در سطح کشور و منطقه رخ داده، موضوع تامین مالی به چالش های صنعت فولاد اضافه شده است.

وی ادامه داد: در موضوع ناترازی زنجیره فولاد؛ حفظ سطح تولید فعلی، پروژه های متعدد تعریف شده، افزایش مزیت رقابتی و افزایش ارزش آفرینی به سرمایه گذاری قابل توجه ای نیاز دارد.

دبیر همایش تامین مالی پروژه های حوزه معدن و صنایع معدنی با بیان اینکه سنتی ترین روش تامین مالی آورده سرمایه داران است، گفت: مساله ای که با آن مواجه هستیم، ناترازی در صندوق های بازنشستگی است که جزو بزرگترین منابع تامین مالی پروژه های فولادی محسوب می شوند که این ناترازی منابع را به شدت محدود کرده است که سنجه آن را در تقسیم سود در مجامع قابل مشاهده است .

یحیوی تاکید کرد: نکته دیگر تحولات بازارهای جهانی و منطقه ای است که سود شرکت های معدنی را با چالش مواجه کرده است.

وی گفت: در حالی که سنتی ترین منابع تامین مالی محدودیت هایی ایجاد کردند خوشبختانه اقبال عمومی از بازار سرمایه به طور چشم گیر افزایش پیدا کرد و خرید ابزارهای نوین بازار سرمایه افزایش یافته و این می تواند منبع خوبی برای تامین مالی صنعت فولاد باشد .

دبیر همایش تامین مالی پروژه های حوزه معدن و صنایع معدنی تاکید کرد: توسعه تامین مالی در شرکت های فولادی نیاز به توجه به سیاست گذاری ها در بخش ساختارها، فرهنگ سازمانی دارد و در این حوزه نقش ارکان هایی که به طور مستقیم در این بخش سیاست گذاری می کنند و سیاست گذاری ها در بخش حکمرانی بسیار اهمیت دارد.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=617

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه