1402,04,14

تمدید مهلت تجار برای رفع تعهدات ارزی واردات در مقابل صادرات

با ابلاغ مصوبه نهمین کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات، صادرکنندگان می توانند تا تا پایان تیر ۱۴۰۲ با تعهد محضری، به روش واردات در مقابل صادرات رفع تعهد ارزی کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از فولادبان؛ با ابلاغ مصوبه نهمین کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات، صادرکنندگان می توانند تا پایان تیر ۱۴۰۲ با تعهد محضری، به روش واردات در مقابل صادرات رفع تعهد ارزی سال قبل خود را انجام دهند.

در این ابلاغیه آمده است: محدودیت کارت‌های بازرگانی صادرکنندگان غیر سال اولی (سال اول تا سقف ۵۰۰ هزار یورو) دارای تعهد حاصل از صادرات سال ۱۴۰۱ با ایفای تعهدات ارزی کمتر از ۶۰ درصد، به منظور ایفای این تعهدات با استفاده از روش واردات در مقابل صادرات خود، منوط به ارائۀ تعهد محضری مبنی بر عدم صادرات تا ایفای کامل تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۴۰۱ تا ۲ ماه از تاریخ ابلاغ رفع گردد. در صورت وقوع صادرات در این بازه، مراتب به کمیته پایش سوء رفتار تجاری منعکس خواهد شد.

با توجه به پایان مهلت رفع محدودیت مقرر در بند (۵) مصوبات اولین جلسه کارگروه بازگشت ارز برای کالاهای عودتی، تست، نمایشگاهی و ،… بانک مرکزی امکان قراردادن سرویسی در اختیار سامانه جامع تجارت را بررسی کند که با استفاده از آن سامانه جامع تجارت برای ثبت کوتاژهای موضوع استثنائات بازگشت ارز حاصل از صادرات دسترسی در اختیار سازمان توسعه تجارت ایران قرار دهد. همچنین مهلت مقرر دربند مذکور تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ تمدید می شود.

 

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=912

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه