1402,08,03

تولید ۹ ماهه فولاد ایران از ۲۲ میلیون تن گذشت

در ۹ ماهه ابتدای سال جاری میلادی، تولید فولاد در جهان با میانگین افت ۰.۱ درصدی مواجه بوده است اما ایران در این بازه زمانی، موفق به تولید ۲۲.۱ میلیون تن فولاد شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تولید جهانی فولاد خام طی ۹ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تن عبور کرد؛ این در حالی است که ایران ۲۲.۱ میلیون تن از این محصول را تولید کرد.

انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که فولادسازان جهان طی ۹ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی یک میلیارد و ۴۰۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد تولید کردند که نشان از افت ۰.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی است.

بر اساس این گزارش میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی با کاهش (۰.۶) کمتر از یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی به ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.

۶۳ فولادساز بزرگ جهان طی سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی ۱۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی ۱.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین طی مدت یاد شده، ایران توانست ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کند ایران با این میزان تولید همچنان در جایگاه دهم تولید جهانی فولاد قرار دارد.

طی ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی، چین با تولید ۷۹۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان صدرنشین تولید این محصول در جهان است. پس‌ازآن، هند با تولید ۱۰۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن، ژاپن با تولید ۶۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن و ایالات‌متحده آمریکا با تولید ۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن و روسیه با تولید ۵۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام توانستند به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم بایستند.

طی مدت یاد شده، کره جنوبی با تولید ۵۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن، آلمان با تولید ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، برزیل با تولید ۲۴ میلیون تن و ایران با تولید ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ترتیب در جایگاه‌های ششم تا دهم قرار گرفتند.

 

 

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2374

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *