1402,05,25

خوش خبری دیوان عدالت اداری برای فولادی‌ها

یک کارشناس صنعت فولاد گفت: لغو مصوبه عوارض صادراتی توسط دیوان عدالت اداری، چراغ سبز صادرات را دوباره روشن خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ علی یاری در گفتگو با فولادبان با اشاره به اینکه لغو مصوبه عوارض صادراتی توسط دیوان عدالت اداری، چراغ سبز صادرات را دوباره روشن خواهد کرد، اظهار داشت: خیز ایران برای صادرات فولاد با کیفیت قطعا نتیجه خواهد داد.

وی گفت: در شرایطی که تقاضا برای محصولات فولادی در اروپا به‌شدت افت کرده و خصوصا حاشیه سود تولید ورق‌های فولادی افت شدیدی را تجربه کرده، صادر کنندگان وارد گود شده و افزایش محدودیت‌های واردات فولاد را خواستار شوند.

این فعال بازار فولاد تصریح کرد: فولادسازان جهانی تحت‌تاثیر کاهش تقاضا، در ۲۸ کشور عضو اتحادیه، یا تولید خود را کاهش داده‌اند یا تولید در برخی مجتمع‌های خود را به کلی متوقف کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این فرصت طلایی در اختیار صادرکنندگان ما قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز کشور به ارز، دولت با حمایت و همراهی صادرکنندگان می‌تواند بخش اعظمی از این نیاز را جبران کند.

به گفته یاری، صنعت فولاد ایران اساسا یک صنعت صادرات‌محور و بین‌المللی است و از تکانه‌های اقتصاد جهانی تاثیر می‌پذیرد و بخش مهمی از نیازهای ارزی کشور از طریق صادرات فولاد تایم می‌کند. با این حال، باز هم برای صاردات باید محموله به محموله از وزارت مجوز دریافت کنند.

این فعال فولادی در بخشی دیگر از صحبت های خود به ضعف زیرساخت‌ها در حوزه حمل و نقل و انرژی اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از معضلات دیگری که موجب تحمیل هزینه‌های بسیار به صنعت و اقتصاد و موجب اتلاف هر چه بیشتر سرمایه و زمان گردیده است.

وی در پایان با تشویق فولادی ها برای تولید و صادرات اظهارداشت: بخش معدن و فولاد در سال‌های نه چندان دور بیش از قبل موجب رونق کشور و کارآفرینی خواهد شد لذا روزی دولتمردان از سنگ اندازی در پیش پای این صنعت دست می‌کشند، پس برای آن روز قوی بمانید.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=1490

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *