1402,04,25

رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد ایران در بهار ۱۴۰۲

آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از تولید انواع محصولات زنجیره فولاد در سه ماهه نخست سال جاری حکایت از افزایش ۱۰.۵درصدی تولید محصولات میانی دارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از فولادبان؛ تولید فولاد میانی کشور در فصل بهار امسال ۹ میلیون و ۴۷۸ هزار تن بوده است که رشد ۱۰.۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

همچنین در این مدت تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵ درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد ۸.۲ درصدی داشته است.

وضعیت تولید محصولات فولادی

تازه نرین آمارهای رسمی نشان می دهد: در سه ماهه نخست امسال در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در سه ماهه نخست امسال، ۵ میلیون و ۹۵۷ هزار تن بوده است.

در این مدت ۳ میلیون و ۴۱۳ هزار تن محصولات طویل و ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده که رشد تولید محصولات طویل ۳.۸ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۹.۰ درصد بوده است.

همچنین تولید میلگرد در سه ماهه سال جاری، ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار تن بوده که افزایش ۱.۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید تیرآهن نیز با افزایش ۲.۲۲ درصدی به ۳۹۷ هزار تن رسیده است.

علاوه بر اینف میزان تولید ورق گرم کشور در سه ماهه نخست سال جاری ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار تن بوده که افزایش ۶.۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. میزان تولید ورق سرد هم ۵.۶ درصد افزایش و ورق پوششدار نیز ۱.۱۱ درصد افزایش یافته است.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

در عین حال، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در سه ماهه سال جاری ۹ میلیون و ۹۷۴هزار تن از این محصول را تولید کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۸.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در جدول زیر جزئیات آمار تولید فولاد کشور در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل را ببینید:

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=1044

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه