1402,06,01

رشد ۴.۱ درصدی تولید فولاد خام ایران طی ۷ ماه

انجمن جهانی فولاد گزارش داد مجموع تولید فولاد خام ایران طی ۷ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی رشد ۴.۱ درصدی را به ثبت رساند. این در حالی است که تولید جهانی فولاد شاهد کاهش ۰.۱ درصدی بود.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از انجمن جهانی فولاد، ایران طی ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی، در مجموع ۱۸ میلیون و۱۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۴.۱ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که تولید فولاد خام ایران در ژوئیه سال جاری میلادی نیز با افت ۱.۵ درصدی نسبت به ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی به ۲ میلیون تن رسید.

همچنین ۶۳ کشور فولادساز جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه۲۰۲۳ میلادی،یک میلیارد و۱۰۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش۰.۱ درصدی را نشان می دهد.

این در حالی است که فولادسازان جهان طی ژوئیه ۲۰۲۳ میلادی ۱۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردندکه این میزان حاکی از رشد ۶.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

ازابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه۲۰۲۳ میلادی، چین با تولید۶۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن( رشد ۲.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال۲۰۲۲میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید۷۹ میلیون و۹۰۰ هزار تن فولاد خام(رشد۹ درصدی)، ژاپن با تولید ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن(افت ۳.۹ درصدی)، امریکا با تولید ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن(کاهش۲.۳ درصدی) و روسیه با تولید۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن(افزایش۲.۸ درصدی) طی۷ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی در رتبه های دوم تا پنجم ایستادند.

همچنین کره جنوبی باتولید ۳۹ میلیون و۴۰۰ هزار تن فولاد خام(افت۱.۸درصدی)، آلمان باتولید ۲۱میلیون و ۵۰۰ هزار تن(افت۴.۶درصدی)، ترکیه با تولید۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزارتن(افت۱۳.۵درصدی)، برزیل با تولید۱۸میلیون و ۶۰۰ هزار تن(کاهش ۸.۶ درصدی) و ایران با تولید ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن(رشد۴.۱ درصدی) در رتبه های ششم تا دهم جهان جای گرفتند.

 

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=1531

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *