1402,07,03

روایت انجمن جهانی فولاد از کاهش ۲۴ درصدی تولید فولاد ایران در ماه اوت

آمار انجمن جهانی فولاد حاکی از کاهش بیش از 24 درصدی فولاد ایران در ماه اوت سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از چیلان، انجمن جهانی فولاد امروز ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) آمار تولید جهانی فولاد را در هشت ماهه نخست امسال و ماه‌های ژانویه تا اوت منتشر کرد.

بنا بر این آمار در این بازه زمانی یک میلیارد و ۲۵۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد در جهان تولید شد. این حجم از تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰.۲ درصد رشد داشت.

همچنین در ماه هشتم سال ۲۰۲۳ (اوت) ۱۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد در جهان تولید شد و حجم تولید فولاد نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲.۲ درصد افزایش پیدا کرد.

تولید فولاد میانی ایران در ماه اوت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود، این حجم از تولید نسبت به ماه اوت سال گذشته ۲۴.۱ درصد افت داشت، اتفاقی که می‌تواند برآمده از قطعی برق واحدهای فولادی در تابستان باشد، با این حال ایران همچنان جایگاه خود را به عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ جهان در ماه اوت نیز حفظ کرد.

در هشت ماهه سال جاری میلادی رشد تولید فولاد در بیشتر کشورهایی که در گروه ۱۰ تولیدکننده برتر فولاد قرار دارند، نسبت به مدت مشابه سال گذشته همچنان منفی بوده و تنها کشورهای چین، هند، روسیه و ایران این مدت را با رشد مثبت تولید سالانه سپری کردند.

 

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=1875

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه