1402,08,28

لزوم بازنگری فرهنگ استفاده از مصالح فولاد

کارشناس فعال مسکن، بیان کرد: در ایران متاسفانه فرهنگ بهینه فولاد به درستی رعایت نمی شود، بنابراین بهره وری استفاده از فولاد با کاهش روبرو است.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از فولادبان، عباس زرکوب با اشاره به اینکه صنعت ساختمان چهار ماه است که درحال رکود است و این رکود کماکان ادامه دارد، تصریح کرد: مرکز آمار که به تازگی خبر از رشد ساخت و ساز به نسبت ماه های گذشته داده است، صحت ندارد. چراکه صدور پروانه های ساخت و ساز چندماهی است با کاهش روبرو بوده است.

به گفته وی در حال حاضر شهرهایی چون مشهد، شیراز، تهران و تبریز در صنعت ساختمان سازی پیش قدم هستند.

این کارشناس مسکن با بیان اینکه رکود در مسکن به نوعی بازار فولاد را متاثر کرده است، مطرح کرد: میزان عرضه و تقاضا نمی تواند به تنهایی در تعیین قیمت های مصالح ساختمانی و فولادی موثر باشد، بلکه عوامل دیگری هم در قیمت این اقلام دخیل هستند.

زرکوب پروژه های ساخت و ساز صنعتی در حاشیه خلیج فارس را مثبت دانست و افزود: آمایش سرزمین در خصوص ساخت و ساز و اماکن صنعتی، موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه بعد از انقلاب اسلامی به دلیل مسائل امنیتی به آن توجه حائزاهمیتی نشد. از طرفی کارخانه های فولادی مستلزم این بود که به جای احداث در مناطق کویری در مناطق حاشیه خلیج فارس پایه گذاری شوند تا توسعه اماکن صنعتی در آن مناطق افزایش یابد که این موضوع نیزدر آن مقطع زمانی عملی نشد و بر خلاف قوانین سیاست گذاری پیش رفت.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=2539

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

نوشته‌های تازه