1402,06,19

مقررات جدید خرید مواد اولیه از بورس کالا ابلاغ شد

دفتر صنایع معدنی وزارت صمت طی نامه مهمی اعلام کرد که از تاریخ ۱۵ مهرماه سال جاری، شرکت‌هایی که خرید مواد اولیه آن‌ها از بورس کالا تناسبی با میزان تولید اظهار شده آن‌ها در سامانه جامع تجارت نداشته است و میزان تولید اظهارشده آن‌ها کمتر از ۹۰ درصد حجمی است که قاعدتاً باید بنا به میزان خرید مواد اولیه تولید می‌کرده‌اند، اجازه خرید از بورس کالا را نخواهند داشت. این معیار محاسبه بر اساس اسناد سامانه جامع تجارت با تاریخ سند ۱ شهریور سال جاری به بعد، اعمال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران؛ دفتر صنایع معدنی وزارت صمت طی نامه مهمی اعلام کرد که از تاریخ ۱۵ مهرماه سال جاری، شرکت‌هایی که خرید مواد اولیه آن‌ها از بورس کالا تناسبی با میزان تولید اظهار شده آن‌ها در سامانه جامع تجارت نداشته است و میزان تولید اظهارشده آن‌ها کمتر از ۹۰ درصد حجمی است که قاعدتاً باید بنا به میزان خرید مواد اولیه تولید می‌کرده‌اند، اجازه خرید از بورس کالا را نخواهند داشت. این معیار محاسبه بر اساس اسناد سامانه جامع تجارت با تاریخ سند ۱ شهریور سال جاری به بعد، اعمال خواهد شد.

طبق این ابلاغیه، آمار ثبت شده شرکت‌های صنایع معدنی برای مصرف مواد اولیه در سامانه جامع تجارت، از طریق کیل مصرف باید با میزان تولید اظهارشده در این سامانه، همخوانی داشته باشد و نسبت تولید اظهارشده به تولید محاسبه‌شده (میزان محاسبه تولید بر اساس کیل مصرف مواد اولیه) نباید کمتر از ۹۰ درصد باشد.

 

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=1722

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *