1402,04,07

پیش بینی افزایش قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۲۳

با توجه به داده های منتشر شده، قیمت پیش بینی شده برای سنگ آهن در سال 2023 از 100 دلار در هر تن به 105 دلار در هر تن تغییر یافت.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران به نقل از آرتان پرس، وب سایت خبری SteelOrbis اعلام کرد آژانس بین المللی رتبه بندی Fitch Ratings پیش بینی خود را برای قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۲۳ را به ۱۰۵ دلار در هر تن تغییر داد. این در حالی است که قبلا قیمت پیش بینی شده برای سنگ آهن در سال ۲۰۲۳ در محدوده ۱۰۰ دلار در هر تن بوده است.

فعالان بازار در روز یکشنبه (۲۵ ژوئن) اعلام کردند آژانس بین المللی رتبه بندی Fitch Ratings پیش بینی قیمت سنگ آهن برای سال های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶ را بدون تغییر اعلام کرد. بررسی ها نشان می دهد قیمت سنگ آهن برای سال های ۲۰۲۴، ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ به ترتیب ۸۵ دلار در هر تن، ۷۵ دلار در هر تن و ۷۰ دلار در هر تن گزارش شده است.

به نقل از چندین منبع خبری، آژانس بین المللی رتبه بندی Fitch Ratings در پیش ‌بینی خود برای قیمت سنگ آهن چین در سال ۲۰۲۳ مطابق با پویایی قیمت فعلی و تقاضای بالای مواد خام از صنعت فولاد چین در ابتدای سال جاری تجدید نظر کرده است. بررسی ها نشان می دهد به ویژه، این تقاضا با رونق بخش ساخت و ساز چین حمایت شده است، در حالی که صادرات مواد خام از شمال برزیل ضعیف بوده است. باید توجه داشت همانطور که انتظار می رود تقاضا از اروپا همچنان ضعیف بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند آژانس بین المللی رتبه بندی Fitch Ratings انتظار دارد قیمت سنگ آهن در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ کاهش یابد زیرا انتظار می رود تولید فولاد چین مطابق با سیاست های دولت کاهش یابد و عرضه مواد خام بهبود یابد.

به نقل از برخی تاجران، در عین حال، پیش‌ بینی ‌ها برای قیمت زغال کک در سال جاری و سه سال آینده بدون تغییر باقی مانده است. بررسی ها نشان می دهد قیمت زغال کک در چین برای چهار سال آینده توسط آژانس بین المللی رتبه بندی Fitch Ratings پیش بینی شده است، به طوری که برای سال ۲۰۲۳ قیمت ۲۲۰ دلار در هر تن، برای سال ۲۰۲۴ قیمت ۱۵۰ دلار در هر تن، برای سال ۲۰۲۵ قیمت ۱۵۰ دلار در هر تن و برای سال ۲۰۲۶ قیمت ۱۴۰ دلار در هر تن برای این محصول انتخاب شده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در حال حاضر قیمت سنگ آهن در بورس کالای دالیان چین حدود ۱۱۰.۹ دلار در هر تن گزارش شده است. بررسی ها نشان می دهد بازار انتظار حمایت از اقتصاد چین را دارد، زیرا بخش ساختمان و سایر صنایع در ماه می نتایج ناامیدکننده ای را نشان دادند.

طبق پیش بینی های کالانیش، قیمت سنگ آهن تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۹۰ دلار در تن کاهش خواهد یافت و تنش در بازار مواد خام در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ کاهش خواهد یافت. بررسی ها نشان می دهد دلیل اصلی کاهش قیمت ها رشد ذخایر مواد خام به دلیل بازیابی عرضه از برزیل، هند و احتمالاً فدراسیون روسیه و اوکراین خواهد بود. ضمن اینکه طبق بررسی های انجام شده مصرف سنگ آهن در سطح پایین تری نسبت به عرضه خواهد بود.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=689

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *