1402,04,14

کاهش محدودیت انرژی فولادسازان نسبت به گذشته/ کاهش تولید همچنان ادامه دارد

به گفته یک کارشناس صنعت فولاد، وزارت نیرو قطعی برق در هر یک از کارخانجات فولادی را با برنامه ریزی خاص خود اعمال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران به نقل از فولادبان؛ حسام الدین والی در رابطه با وعده وزارت نیرو برای تأمین برق ۹۰ درصد صنایع کشور در تابستان اظهارداشت: با توجه به شواهد موجود، به نظر می‌رسد امسال قطعی برق در برخی کارخانجات فولادی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده اما برای سایر کارخانه‌ها محدودیت بیشتری رخ داده است.

وی اضافه کرد: در واقع قطعی و محدودیت برق در تمام شهرها به صورت یکسان اعمال نشده است؛ به گونه‎ای که بعضی از تولیدکنندگان در طول یک هفته یک یا دو روز برق ندارند، برخی از آنها طبق برنامه از قبل طراحی شده، فقط از ساعت ۱۰ شب تا ۱۰ صبح اجازه کار کردن دارند و در طول روز، از برق برق استفاده نمی‌کنند.

به گفته کارشناس صنعت فولاد، برخی از کارخانجات فولادی تنها یک هفته کار می‌کنند و سپس طبق اعلام وزارت نیرو، یک هفته قطعی برق دارند.

والی با اشاره به برنامه‌های مختص وزارت نیرو اظهارداشت: در واقع این وزارتخانه، قطعی برق در هر یک از کارخانجات فولادی را با برنامه ریزی خاص خود اعمال می‌کند. به همین دلیل، می‌توان گفت فولادسازان نسبت به سال گذشته تحت تأثیر فشار خیلی زیادی برای تأمین انرژی نیستند. البته  در هر صورت با وجود کاهش قطعی‌ها و محدودیت‌ها، کاهش تولید در این حوزه همچنان پابرجاست.

لینک کوتاه : https://irsra.ir/?p=909

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *